Sohbet  
  Fıkralar  
  Şiirler  
  Burçlar  
  Güzel Sözler  
  Bize ulaşın  

Yay burcu - Yay burcunun özellikleriGünlük Yay Burcu Yorumu ;Yay Burcunun Kişisel ve karakter özellikleri ;

Yay Burcu insanları,içten ve iyimser yaşam görüşleri ile dikkat çekerler.Özgürlükçü ve geçmiş hataları tekrarlamayan , pratik insanlar bu burçdan çıkar.Kısıtlamalar onları altüst edebilir.Adil tabiyatları ile haklıdan yana olurlar.Bilmediklerini araştırıp keşfetmeyi,edindikleri bilgileri depolamayı severler.Yeniliklere tapar ,yeni kültürler tanımak için gezerler.Aynı anda birden çok iş ile ilgilenip, mutlu olurlar.

Yay burcu insaninin içinde hiç bir kötülük yoktur. Onu yargilarken hasin olmayin. Iyi niyetlidir. Kendisine sempati duyulmasina ihtiyaci yoktur. Ondaki essiz anlayis, zeki ve atesli davranislar, genellikle Yay'i basarili insanlar arasina sokar. Yay'larin en belirgin özelligi dobra olmasdir. Yapmacik ve aldatmaca onlari dehsete düsürür.

Yay karakteri sinirlendiğinde insanları devirebilecek bir düşünce gücüne de sahiptir.

Oldukça büyük, biçimli bir kafalari, yüksek, genis alinlari vardir. Yüzleri açik ve neselidir. Arkadasligi ve fikir alis verisini davet eder, hareketleri çabuktur. Çogunlukla el kol hareketleri yapar. Bu hareketleri gösterisli ve dramatik olabilir, ama pek nazik olmaz. Çok uzun boylu ve atletik yapilidirlar. Güçlü yapilari vardir.

İyi konuşmacı ve tartışmacı olurlar.Alışkanlıklarından kolayca vazgeçerler.Gergin ve huzursuz olur, bazıları ise kendilerini bile kandırabilir.Paralarını riske atarlar.Çabuk öfkelenmelerine karşın kötülük düşünmezler.Enerji ve heyecanlarını kontrol altında tutamazlar.

Yerinde duramayan insanlardir. Hareketsiz durmaktan nefret ederler.

Dikkat çekici bir ev isterler ancak vakitleri ev dışında geçer ve toplumda önder olma isterler.Eğlence yaşamını sever ve içten olabilirler.İş hayatında büyük işlerin önemli adamı rolünü üstlenirler.Her zaman ileri bakış açısı , onların zamanı önden yaşamasını sağlar.Ayrıca doğuştan gelen bir şansı vardır.Tuhaf işler onu çekebilir.Sabırsız tutumu ile bazı işleri yarım bırakabilir.Fazla enerjisini spor ile dağıtması gerekecektir.İnançsızlıktan ,dini tutuculuğa giden aşırı saplantıları olabilir.Yay Burcu olağanüstü mizah anlayışı ile asla tekdüze olamaz.

Hizi severler. Yay insani herhangi bir tehlikeden kil payi kurtulmak kadar hiçbir seyden zevk almaz.

Yay burcu hep daha iyiye,daha gelişmişe yönelme arzusu taşır.Gerçek bir demokrattır,herkese eşit davranır.Şayet aksini gösteren bir durum söz konusu değilse özellikle mesleğinde bitip tükenmeyen bir enerjiye sahip olabilir.Azim ve sorumluluk duygusu ile her detayın üzereinden gelebilecek bir potansiyeli olabilir.Cisellik ve tüm fiziksel güçler hayatında önem taşır.Maddi güce sahip olmak isteyebilir.Dışa dönüklüğü sebebi ile kendi aleminde yaşayan insanları anlamakta zorluk çeker.Kendi içinde ve üst makamlarda sıklıkla çatışma yaşayabilir.Bunun sebebi hayatı her alanda çözümleme ve irdeleme merakı olabilir.

Ona göre gerçek gerçektir. Yay'in aklindan, kalbinden geçen hersey hemen hemen aninda dudaklarina dökülür.

Insanlar Yay'a uzun süre gücenemezler. Çünkü onun hiçbir zararli niyeti yoktur. Yay'larin çogu içtenlikle sizi neselendirmeye çalisirlar. Çogu disa dönük, konuskan ve atilgan olabilir. Dili dururken bile kafasi çalisir. Otoriteye karsidir. Birden sinirlenir ve öfkesi saman alevi gibi geçer.

Yay burcu bilmediği şeyleri araştırmaya ve keşfetmeye meraklıdır. Felsefe, ruhsal dünya ve metafizik üzerine kafa patlatır. Parlak bir zekaya sahiptir. Yeni kültürler, yeni insanlar, yeni ülkeler tanımak ister. Farklı kültürlerle ilgilenir. Ateş elementi özelliğini macera ve keşif arzusuyla ortaya koyar. Nereye olursa olsun seyahat etmeyi ve gezmeyi sever. Onun için önemli olan yolculuğun kendisidir. Yolculuklar onun göçebe ruhuna iyi gelir, buna ihtiyacı vardır.

Tipik bir Yay'in çocuksu bir yani vardir. O, yasamin ciddiligini kabul etmek istemez.

Fiziksel olarak seyahate çıkamıyorsa mutlaka zihnini geliştirmesi gerekir. Seminerlere, kurslara gider ya da üniversiteye geri dönmek ister. Geçmişin ve bu anın günlük olaylarının altında yatan ahlaki ve manevi değerleri inceler. Ateş elementinin verdiği enerji ile araştırır, keşfeder, varsayımlar üzerine kafa yorar ve tartışmalar yaratır. Bilgileri toplar, korur, sentez yapar ve dağıtır; bu yüzden de biraz filozoftur. İyi bir konuşmacıdır. Açık oturumları, panelleri, basın toplantılarını seyretmekten zevk alır. Ufukları geniştir ve büyük işler ve olaylarla ilgilendiğinden ayrıntılar üzerinde durmaz. Yay biraz da sabırsızdır, onun için önemli olayların ayrıntılarından sıkılır.

Çekingen, utangaç olanlari da, zorba olanlari da her zaman askta sanslarini deneyeceklerdir. Yay'lar dikkatsizce bir iliskinin içine atilirlar, ama evlilik söz konusu olunca çogunlukla birdenbire duraklarlar. Bir kez düsünür sonra yollarina devam ederler.

Yay insanı, içtenliği ve iyimser bakış açısı ile tanınır. Cömert, neşeli ve zekidir. Bu özellikleri ile toplumda aranılan ve beğenilen bir tiptir. Başkalarının özgürlüğüne saygı duyması ve iyi niyeti ile toplumda kendisine iyi bir yer yapar. Sıcak ve çabuk heyecanlanan bir yapısı olmasına rağmen içinde kötülük yoktur. Kin tutmaz ve bağışlayıcıdır

Yaylarin en kötü huylari arasinda siddetle öfkeye kapilma egilimi, asiri sismanliga ve alkoliklige yol açan, çok fazla yiyip içme tutkusu ve sir tutma yeteneginden yoksun oluslari sayilabilir.

Açıksözlü, dürüst Yay tüm iyi niyetine rağmen patavatsız konuşmaları ile insanları yaralayabilir. Sportif bir yapısı vardır. Bütün açık hava sporlarından özellikle binicilikten hoşlanabilir.Çogu saka yaparken yeri ve zamani iyi ayarlayamazlar. Yay burcu insani ya böylesine dikkatsizce davranir, ya da istedigi zaman öyle alçak gönüllü, gösterissiz tavirlar takinir, o'nun pek zeki olmadigi veya utangaç oldugu izlenimini alabilirsiniz. Hayvanlarla arası iyidir ve çok merhametlidir. Kapalı yerlerde sıkılır; doğada, açık ve geniş alanlarda bulunmaktan büyük mutluluk duyar

Parlak hayal gücünden ve ileriyi düsünme yeteneginden kaynaklanan bir davranistir.

Yay insanı özgürlüğüne çok düşkündür. Ateş elementi olduğu için coşkuludur ama özgürlüğünü kaybetmekten korktuğu için sevdiği zaman bile kolay kolay bağlanmaz. Kısıtlanmaktan ödü kopar. Kıskanç ve sahiplenici insanlar klostrofobi etkisi yaratabilir; nereye kaçacağını şaşırır. Ancak beğendiği ve kendisini kısıtlamayacağına inandığı birine bağlanabilir. Kendisi gibi kültürlü ve akıllı bir eş arar

Asla yalan söylemeyi beceremez. Atılgan ya da çekingen olsun, bu cömert idealist, hayat boyu neseli ve umutludur.

yay Burcunun Kişisel özellikleri ve karakter yapısı ;

Yay Burcunun Elementi : Ateş
Yay Burcunun Özelliği : Yakici
Yay Burcunun Yönetici gezegeni : Jüpiter
Yay Burcunun Metali : Kalay
Yay Burcunun Uğurlu günü : Çarsamba
Yay Burcunun Uğurlu Sayısı : 3
Yay Burcunun Uğurlu Taşı : Turkuaz
Yay Burcunun Uğurlu Renkleri : Mor, menekşe moru
Yay Burcunun Uğurlu Çiçekleri : Leylak, salkim, mor menekse
Yay Burcunun Uğurlu Kokuları : Nerğis, menekse, zambak
Yay Burcunun Uğurlu Müziği : Pop müzik
Yay Burcunun En Belirli Özelliği : Canlilik
yay Burcunun En Büyük ideali : Dünya çapında ün
yay Burcunun En Büyük Hatası : Merhametsizlik
yay Burcunun En Büyük Arzusu : gezip görmek
yay Burcunun En Büyük Yeteneği : Turizm alaninda çalışma
yay Burcunun Zıt Burcu : ikizler (Zor anlaşır)
yay Burcunun Anlaşamadığı Burçlar : Balık, Başak
yay Burcunun Anlaştığı Burçlar : Koç, Aslan, Terazi, Kova
yay Burcunun Olumsuz Özellikleri : Abartıcı, maceracı, fazla iyimser, kaprisli
yay Burcunun Olumlu Özellikleri : İyimser, sıcakkanlı, neşeli, dürüst, açık fikirli, özgürlüğüne düşkün
yay Burcunun İdare Ettiği Organ : Uyluk ve kalçalar, Sinir sistemi

CetSohbet.Com - Sohbet Sitemizde Sohbetin Doyumsuz Tadına Varabilirsiniz.

   
     
  favorilerime ekle   başlangıç sayfam yap   arkadaşına öner   reklam ver  
 

Güzel Sözler

 
 
Anlamlı sözler
iyi Geceler Mesajları
Günaydın Mesajları
Doğum günü mesajları
Yeni Yıl Mesajları 2014
 
 
 

Cet Sohbet Bölümler

 
 
Msn indir
Şiirler
Canlı tv izle
Radyo Dinle
Güzel Resimler
 
 
 

Cetsohbet.com

 
 
Fıkralar
Kısa Güzel Sözler
Java Programı indir
mIRC Programı indir
Sitene Sohbet Ekle
 
 

Gazeteler

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Günlük Haberler

 
 
Arkadaşlık Sözleri
Aşk Sözleri
Ayrılık Sözleri
Damar Sözler
Doğru Sözler
Duygusal Sözler
 
 
 

Burçlar

 
 
koç
 
boğa
 
ikizler
yengeç
 
aslan
 
başak
terazi
 
akrep
 
yay
oğlak
 
kova
 
balık
 

Günlük Burçlar - Burç Yorumları - Burçlar Bu Sayfamız Burçların Özellikleri Günlük Burç Yorumları, Günlük Burçlar, Günlük Fal Yorumları ve Astroloji Sayfası Olarak Sizlere Sunulmuştur.

Bu Sayfa Burçlar - Burç Yorumları ve Günlük Burç Yorumları Aramalarına Hitaben Hizmete Geçirilmiştir.

CetSohbet.Com © 2000 - 2012 Çet - Sohbet Odaları - Chat imkanı ile internet üzerinden 1000'lerce kişi ile sohbet edebilir yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Site Haritası ve URL Listesi Kontrol Sayfalarımız : Site Haritası | Site Urllist