Sohbet  
  Fıkralar  
  Şiirler  
  Burçlar  
  Güzel Sözler  
  Bize ulaşın  

ikizler burcu - ikizler burcunun özellikleri 22 Mayıs - 21 HaziranGünlük ikizler Burcu Yorumu ;ikizler Burcunun özellikleri

İkizler Burcu’nun şu bildiğimiz ikizleri temsil ettiğini biliyor muydunuz: Yani aynı anda birden fazla kişilik

Bu burçta dogan kisiler degiskendir. Ikizler burcundan bir insan giysilerini, isini, ask hayatini ve evini düsünceleri kadar çabuk degistirebilir ki bu konuda oldukça hizlidir. Zeki, uyanık, değişken, espirili, meraklı, çabuk kavrayan, bilgili, iletişimde yetenekli, mantıklı, akılcı, konuşkan, sosyal, sempatik, yeniliklere açık, esnek, kolay adapte olabilen, çok yönlü, yüzeysel, duygusuz, sinirli, kararsız, dedikoducu, huzursuz, havai.

Ve bu burçta doğan insanların değişken kişiliğinin iki farklı yanı var. İki demek yeterli mi acaba? Aslında üç, dört, hatta beş desek daha doğru olacak.

Kadin olsun erkek olsun, Ikizler insani, tutucu, ilerlemeyen veya belirli konularda nerede durduguna, tutumunun ne olduguna karar veremeyen kimselere sabir gösteremez. Ikizler hiç olmazsa o an için, nerede durdugunu bilir.

İkizler burcunu iletişim ve zekayı temsil eden Merkür yönetir. Başkalarıyla iletişim kurmak çok önemlidir. Bilgi toplaması ve öğrendiklerini hemen başkalarına aktarması gerekir. Çok meraklıdır, leb demeden leblebiyi anlar ama ağzında bakla ıslanmaz, dedikoduyu sever. İkizler çabuk düşünür ve çabuk hareket eder.Ikizler, arastirici, sabirsiz yapisinin derinlerinde, kendisine bir ideal arar ve asil sorun da, bu idealin ne oldugunu bilmemesindedir. Hayal gücünde sinir tanimadigindan dolayi; para, ün, servet, ask ve meslek hiçbir zaman onlari tatmin etmeye yetmez. Merkür, Ikizler'i hep daha yüksege çagirir. Yolun karsi tarafindaki çimen her zaman daha yesil görünür. Ikizler kafaca bir kasiftir. Olayları duygularıyla değil, akıl ve mantığıyla algılar

Onların biblo gibi yüzlerinde öylesine hızlı değişen çabucak parlayıp sönerken gördüğünüz şey, aşk mıydı? Yoksa, nefret mi? Buna kendinden geçiş diyebilir misiniz? Yok, yok zeka demek daha doğru olabilir. Ya idealizme ne demeli?

Karisik bir yildiz etkisi olmadikça, Ikizler'in yapisi ince çevik ve normalin üstünde uzundur. Ciltleri oldukça beyazdir, ama güneste çabuk ve kolay yanarlar.

Çift karakterlidir ve çok değişkendir; bir an şakacı ve sevimli, hemen ardından hırçın ve huysuz olabilir. Bu burcun insanının bir anı diğer anına uymaz; bugün buradadır ama yarın gitmiş olabilir, üstelik arkasında hiçbir açıklama bırakmamıştırÇevresindeki tüm insanlara aldırmadan, en derin heyecanlarını yalnızca her zamanki arkadaşı, ikiziyle paylaşır. Yani kendisiyle . Çabuk sıkıldığı ve konsantre olamadığı için daldan dala atlamaya bayılır, maymun iştahlıdır. Değişiklikten büyük zevk alır ama aynı zamanda huzursuzdur ve yerinde duramaz. Onu uzun süre bir yerde tutmak imkansızdır.O'nun gözleri keskin ve yetenekleri çesitlidir. Parlak bir espri yetenegi, zerafeti, diplomasisi ve el hüneri vardir, ancak gene de sebat ve sabirdan yoksundur. Sinirsel gerginliği yüzünden zihinsel ve bedensel olarak tam anlamıyla gevşeyemez. Huzursuzluğu durmadan bir şeyler yapmasına ve oradan oraya koşuşturmasına sebep olur.

Üzüntü, sevinç, öfke bir anda ardı ardına İkizler’in yüzünde görebilirsiniz. Onların yüzündeki bu ifadelerin Merkür hızıyla değişmesini izlemek, bir gece kulübündeki floresan ışıkların sürekli değişmesini izlemek kadar büyüleyicidir. Gerçeğin nerede bitip hayalin nerede başladığını anlamak zordur. Bunlar birbirine kkarışır… Sonra tekrar ayrılırlar.

Ikizler'de bir canlilik, çabuk, sempatik bir dostluk ve olaganüstü çabuk, ama zarif hareketler vardir. Saçlari açik veya koyu renk, ya da meç yapilmis gibi her ikisi de karisik olabilir. Burun uzun, düz veya küçük zarif olabilir, her ikisi de güzel biçimlidir.

Aynı anda birkaç işi birden yapmayı seven İkizler'in çift karakteri pek çok alanda kendini gösterir; iki veya daha fazla planı, iki aşk macerası hatta iki mesleği bir arada yürütebilir. Hemen hemen her konuya ilgi duyar ve her konuda söyleyecek pek çok şeyi vardır. Sakin bir insansanız gevezeliği başınızı ağrıtabilir ve sözleriyle sizi serseme çevirebilir.Ikizlerin, çok çalisan beyinlerini, herkesten iki kat daha fazla uyuyarak dinlendirmeye ihtiyaçlari vardir. Ikizler insani fazla faaliyetten çok, sikinti ve evde kapali kalmak yüzünden ruhsal çöküntüye ugrar. Konuşmadan ya da yazmadan duramaz. Müthiş bir konuşma yeteneğine sahiptir ve çok hazırcevaptır. Çok fazla alana dağıldığından öğrendikleri yüzeyde kalır ve hiçbir konunun derinine inemez.

Bu değişken yaratığı nerede bulacağınızı bilmek için, fazla düşünmenize gerek yok. O her yerde olabilir. Fakat, aradığınız belirli bir İkizler'se, işte o zaman işiniz zor. Çünkü, o bugün burada, yarın başka yerde olabilir. Hem de aniden ve beklemediğiniz biçimde.

Genellikle Ikizler'i bir yere veya bir fikre bagli tutmaya çalismak yanlis bir davranistir. Onlarla zeka yarisina kalkismak her zaman için yanlis bir istir, çünkü onlar konunun içini disini büyük bir rahatlikla konusabilirler. Keskin bir hiciv yetenekleri vardir.

Yönetici gezegeni Merkür haberleşmeyi yönettiğinden konuşma, yazı, fikir alışverişinin önemli olduğu alanlarda başarılıdır. Gazete, radyo ve televizyonda en sevilen konuşmacılar İkizler burcundandır. Yazarlık, muhabirlik, editörlük, halkla ilişkiler, reklamcılık, veya pazarlama tam ona göredir. Her şeyi çok çabuk kavrar ve öğrendiklerini hemen uygulamaya başlar. Bukalemun gibi girdiği ortama hemen uyum sağlar; çabuk adapte olma yeteneği onun en büyük savunma mekanizmalarından biridir. Çok ikna edicidirler. Elinden gelen herseyi yapar ve çekiciligiyle sizi koza sarar gibi sarar. Öyle hizli konusur ve öyle bastan çikarici bir tebessümle güler ki, bir süre sonra her istegine razi olursunuz. Ayrıca entrikalı işlere yatkındır.

İkizler burcu tipleri ; giysilerini, işini, aşk hayatını, evini de düşünceleri kadar çabuk değiştirebilir. Üstelik bunu öyle hızlı yapar ki, tıpkı hızlı konuşup, hızlı dinledikleri gibi.Şayet ona bir şey anlatmak istiyorsanız konuya dümdüz girin. Çünkü onun ayrıntılarla uğraşacak hali yoktur. Zira zihni öylesine hızlı biçimde konudan konuya zıplar ki, sizi dinlediğinizi sandığınız sırada o bambaşka şeylerle ilgileniyor olabilir.

Rutinin her çesiti tipik Ikizler'in kendisini kafese kapatilmis ve kanatlari kesilmis zavalli kus gibi hissetmesine neden olur. Bu insanlar köle gibi yasamaktan ve monotonluktan nefret ederler. Dakkik insanlar degillerdir. Sürekli heyecan ve degisiklik ister, yoksa mahzun ve huysuz olurlar.

İkizler insanı sempatik ve samimi davranışları ile kendisini hemen sevdirir ama gerçekte bir yere ya da bir kişiye bağlı olmayı sevmez. Yine de kardeşlerine bağlıdır. Aslında kardeşleri ile karmaşık bir ilişkisi vardır; onlarla ya çok iyi geçinir ya da hiç geçinemez. Başkalarıyla konuşma ihtiyacı duyduğundan kolay ilişki kurar. İkizler kur yapmaktan ve flört etmekten hoşlanır. Onunla birlikteyseniz bu durumu kabullenmeniz gerekir. Cıva gibidir, onu elde tutmak pek kolay değildir. İkizlerin kalbine giden yol aklından geçer. Aranızdaki çekim güçlü olsa da, aklına hitap etmeyi bilmelisiniz. Entelektüel ilgilerine karşı onun gösterdiği merakı gösterir, onu kısıtlamaz ve sıkmazsanız yaşamının sonuna kadar sizinle birlikte olabilir.Sakın ona bunun için gücenip kırılmayın. Zira o sizin anlatmaya çalıştığınız şeyin ne olduğunu kavramıştır bile. İnanmıyorsanız, sorun, size hemen uygun bir cevap verecektir. Zaten ona kızmanız da mümkün değil. Hani “şeytan tüyü var” denilen tipler vardır ya, onların hemen hepsi İkizler’dir. Aynı zamanda çok şakacı ve esprilidir, onun yanında hiç sıkılmazsınız

- Kadın veya erkek olsun, İkizler insanı, tutucu, ilerlemeyen veya belirli konularda nerede durduğuna, tutumunun ne olduğuna karar veremeyen kimselere sabır gösteremez. İkizler, hiç değilse o an için nerede durduğunu bilir.

Bütün Haziran dogumlularda çok güçlü bir, gerçek niyetini saklama ihtiyaci vardir. Ikizler arzularinin tam aksi seklinde davranma zorunlulugunu hissederler. Ama bu burcun insani doganlar hayret edilecek konusma kabiliyetleri sayesinde harika politikaci olurlar; insanlarla iliskiler konusunda uzman olduklarini söylemeye ise hiç gerek yok...

İkizler'in yapısı genellikle ince, çevik ve normalin üstünde uzundur. Çoğunun değerli taştan kabartma yapılmış gibi, küçük keskin çizgili yüzleri vardır. İkizler bir şeye sürekli olarak birkaç saniyeden fazla asla bakamazlar. Aslında, onların bu tetikteki çabuk hareket eden gözleri, çoğunlukla İkizler tiplerini tanımanın en kolay yoludur. Ciltleri oldukça beyazdır, ama genellikle güneşte çabuk ve kolay yanarlar.

Ikizler, en inatçi sekilde inandiginiz seylerden sizi nasil saptiracagini çok iyi bilir.

İkizler’de bir canlılık, hızlılık, sempatik bir dostluk ve olağanüstü çabuk, ama zarif hareketleri vardır. Her iki cinsin de normal olarak alınları açıktır.

Ikizler'in yazi yazma konusuyla arasinda tuhaf bir sey vardir. Bu burç dogrudan dogruya yazma yetenegine hükmeder. Pekçok Ikizler burcu, birden fazla dil konusur, anlar veya okur; bu durum onlarin dünya kültürlerine duyduklari büyük ilgilerinden kaynaklanir.

Merkür, İkizler’i hep daha yükseğe, daha yükseğe çağırır. Her zaman her şeyin biraz daha iyisini vaat ederek daha yükseğe, daha ileriye yönelmektir.

Is adamligina gelince, tüm Merkür insanlari bu alanda kesinlikle olaganüstüdür. Koçlar bile Ikizler'le asik atamaz.

Onun gözleri keskin ve yetenekleri çeşitlidir. Parlak bir espri yeteneği, zarafeti, diplomasisi ve el hüneri vardır. Ancak gene de sebat ve sabırdan yoksundur. O değerli bir eskiyi, çabucak hiç denenmemiş bir yeni için feda eder; sonra da onu böyle birdenbire harcadığı için üzülür durur.

ikizler burcunun kişisel özellikleri huy ve karakter özelliği ;

ikizler Burcunun Özelikleri ve Nitelikleri ;

ikizler Burcunun Elementi : Hava
ikizler Burcunun ikizler Burcunun Zıt burcu : yay (zor anlaşır)
özelliği : Zeki
ikizler Burcunun Yönetici Gezegeni : Merkür
ikizler Burcunun Metali : Civa
ikizler Burcunun Uğurlu Günü : Çarsamba
ikizler Burcunun Uğurlu Sayısı : 5 ve 9
ikizler Burcunun Uğurlu Taşı : Akik ve inci
ikizler Burcunun Uğurlu Renkleri : Sarı, gri, açık mavi
ikizler Burcunun Uğurlu Çiçekleri : Mimoza, çiğdem
ikizler Burcunun Uğurlu Kokuları : gardenya, yasemin, sümbül
ikizler Burcunun Uğurlu Müziği : Modern bati müziği
ikizler Burcunun Sevdiği Bitki : Parlak renkli kuşlar ve kelebekler
ikizler Burcunun En Belirli özelliği : Sezği ğücü
ikizler Burcunun Tarot kartı : Aşıklar
ikizler Burcunun En Büyük ideali : Yazarlık
ikizler Burcunun Anlaşamadığı burçlar : Akrep Yengeç
ikizler Burcunun Anlaştığı burçlar : Terazi, Kova
ikizler Burcunun En Büyük Hatası : gevezelik
ikizler Burcunun idare ettiği organ : Ciğerler, bronş tüpleri, köprücük kemiği, kollar, eller
ikizler Burcunun En Büyük Arzusu : Edebiyatta isim yapmak
ikizler Burcunun Olumlu Özellikleri : Atik, uyanık, çabuk kavrayan.
ikizler Burcunun Olumsuz Özellikleri : Katı sert bir akılcılık.
ikizler Burcunun En Büyük Yeteneği : Duyğularını yazıya dökebilmek

CetSohbet.Com - Sohbet Sitemizde Sohbetin Doyumsuz Tadına Varabilirsiniz.

   
     
  favorilerime ekle   başlangıç sayfam yap   arkadaşına öner   reklam ver  
 

Güzel Sözler

 
 
Anlamlı sözler
iyi Geceler Mesajları
Günaydın Mesajları
Doğum günü mesajları
Yeni Yıl Mesajları 2014
 
 
 

Cet Sohbet Bölümler

 
 
Msn indir
Şiirler
Canlı tv izle
Radyo Dinle
Güzel Resimler
 
 
 

Cetsohbet.com

 
 
Fıkralar
Kısa Güzel Sözler
Java Programı indir
mIRC Programı indir
Sitene Sohbet Ekle
 
 

Gazeteler

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Günlük Haberler

 
 
Arkadaşlık Sözleri
Aşk Sözleri
Ayrılık Sözleri
Damar Sözler
Doğru Sözler
Duygusal Sözler
 
 
 

Burçlar

 
 
koç
 
boğa
 
ikizler
yengeç
 
aslan
 
başak
terazi
 
akrep
 
yay
oğlak
 
kova
 
balık
 

Günlük Burçlar - Burç Yorumları - Burçlar Bu Sayfamız Burçların Özellikleri Günlük Burç Yorumları, Günlük Burçlar, Günlük Fal Yorumları ve Astroloji Sayfası Olarak Sizlere Sunulmuştur.

Bu Sayfa Burçlar - Burç Yorumları ve Günlük Burç Yorumları Aramalarına Hitaben Hizmete Geçirilmiştir.

CetSohbet.Com © 2000 - 2012 Çet - Sohbet Odaları - Chat imkanı ile internet üzerinden 1000'lerce kişi ile sohbet edebilir yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Site Haritası ve URL Listesi Kontrol Sayfalarımız : Site Haritası | Site Urllist