Sohbet  
  Fıkralar  
  Şiirler  
  Burçlar  
  Güzel Sözler  
  Bize ulaşın  

Başak burcu - Başak burcunun özellikleri 24 Ağustos - 23 EyülülGünlük Başak Burcu Yorumu ;Başak Burcunun Kişisel Nitelikleri Ve özellikleri Karakteri ;

Başak burcunda doğan kişiler,çalışkan ve pratiklerdir.Sürekli eylem halindedirler sakin durmayı beceremezler.Onların dinlenme biçimi bile başkalarına ağır bir çalışma gelebilir.Sorunların detayları ile uğraşmayı asla bitiremezler.Bilgiyi arayan ,entelektüel kişilerdir.İyi araştırmacılar bu burçdan çıkar.Herşeye mükemmeliyetçi olarak düşünüp,kolaylıkla beğenmezler.İnsanlarla iyi diyalog kurar ancak kendilerini asla kullandırtmazlar.

Başak (bekaret) burcudur. Ancak bu sembolü fazla ciddiye almak gerekir. Bazi Başak'lar bekar kalirsa da, pekçogu sonunda evlilik mutluluguna erisir. Başak'ın evlilik yasamini basariyla sürdürmesi ve hemen hemen her zaman kendilerini ailelerine adamalari sasirticidir.

Başak Burcu’nun doğasında maddi şeylere ve şekilciliğe düşkünlük vardır.Tutumlu sayılırlar.İşlerinde güven ararlar.Geri planda çalıştıklarında çok başarılı olurlar.

Başak'ı belirlemek çok kolaydir. Pek gürültü çikarmaz, kesinlikle geveze degildir ve yalniz görünümüyle dikkat çeker. Kalabalik içinde rahatsiz olan tiplerdir.

Özel konuları konuşmaktan hoşlanmayan açık sözlü ve dürüsttürler.Yaradılışlarında hoşgörü yerine tartışma bulunur.Bunu yapıcı olması duygusu taşıyarak yapar.Az ama öz dostu olabilir. Çok özverili olarak çalışır , ancak lider olmayı istemez.Doğru ve yanlışı duyguları ile değil

Tipik bir Başak'ta ilk dikkatinizi çeken sey, kesinlikle kafasinda çözmeye çalistigi ciddi bir problem oldugu izlenimidir. Ya da derinden derine birseye üzüldügünü hissedersiniz. Üzüntü dogal olarak gelip onu bulur.

Araştırıp,düşünerek bulur.Bilinci hareket halinde yaşar ve bu enerjiyi çalışmaya döker.Bu da

Başak'ın gözleri ve bakislari çogunlukla sasirtici bir sekilde berraktir. Başak'larin yüzünde, sanki o gizli üzüntülerini inkar edercesine bir ruh temizligi ve sükunet ifadesi vardir. Aynada kendilerini incelemeyi severler.

Onun gerçek sevgiyi anlamasına engel olabilir.

Başak'lar genelde minyon insanlardir. Ama adelelilerdir ve narin görünüslerinden umulmayacak kadar güçlüdürler.

Başak bir hizmet burcudur.Ama zaman zaman hayallere dalması ve kendine sınır koymaması gerekir.Başaklar genelde sahip olduklarından daha fazlasını hakettiklerini düşünürler ve başarı avuçlarından kayıp gider.Duygusuz ve umursamazlık konusunda ısrarcı olabilirler.

Başak'lar hiç kuskusuz, güvenilir ve samimi kisilerdir. Ve ayrica herkesten çok banyo yapmayi severler.

Birçok Başak insanı halkla ilişkilere meraklıdır ve gözlemciliğe dayanan bütün işler ona çok uygundur.

Hiç olmayacak hayallere kapilmalarina karsin, Başak'larin aksine tatli hayalciler gibi görünme özellikleri vardir. Sanki, akilci kafalarinin inanmayi ve izlemeyi reddetigi gökkusagina, tepeden tirnaga bürünmüs gibidir. Ancak bu sizi aldatmasin, çünkü onlar her zaman gerçekleri hayallere tercih ederler ve asla hayallerinin pesinden kosmazlar, kosanlari da esefle kinarlar.

Başak Burcu insanının ağzından çıkan sözler her zaman aklından geçen olmaz.Düşünceleri duyguları ile çelişebilir.Yaşamı denetledikce mutlu olur.Sosyal yanı kuvvetli olup kıvrak zeka ile herşeyin üstesinmden gelebilir.Aşırı kritikçi olması sürekli bir iç hesaplaşma yaşamasına sebep olabilr.İmkansız standartlar sadece hayatı zorlaştıracağından bunu ikili ilişkilerde aramak ve iletişim kanalı ile bu enerjiyi dağıtmak gerekir.

Bayagiliktan, aptalliktan ve dikkatsizlikten rahatsiz olan Başak'lar bu tür insanlarla karsilasinca hosgörüsüz, huysuz, azarlayici ve sinirli davranislar sergileyebilir.

Başak burcu toprak elementidir ve değişken niteliktir. Başaklar toprak elementi özelliklerini sağlık ve hijyene olan düşkünlükleriyle ve ayrıca araştırma, düzen, dakiklik ve çalışkanlıkları ile ortaya koyarlar. Birçok doktor, biyolog, sağlık görevlisi Başak burcundandır. Başaklardan büyük yazarlar, yöneticiler, kütüphaneciler, muhasebeciler çıkar. Ayrıca el işlerinde yeteneklidirler. Düzen, incelik ve dikkat isteyen işlerde kusursuzlardır. Başak burcu ayrıntılı işlere yatkındır. Pek çok insanın gözünden kaçan detayları anında yakalar. Bazen detaylar yüzünden büyük düşünemeyebilir ve olayları bütün olarak algılamakta zorlanabilir. Ayrıntılara dikkat etmesi, titizliği ve çalışkanlığı ile birleşince çok başarılı olur

Genelde kibar insanlardir. Seyehat etmeyi severler.

Başak insanı yöneticisi Merkür'den akıl, mantık ve analiz yeteneklerini almıştır. Güzel konuşur, yazar ve kafası çok hızlı çalışır. Zekasının parlaklığına rağmen geri planda kalmayı, kendini göstermeden olayları perde arkasından yönetmeyi sever. En çalışkan burçlardan biridir. Yaşamındaki en önemli şey iştir. Yorulmak bilmeden çalışan Başak sürekli hareket halindedir. Çalışmayı çok sevdiğinden başkalarına da iş bulmak için uğraşır. Zor koşullarda parlak ve pratik çözümler bulmada üstüne yoktur. Başak her yaptığının mükemmel olmasına ve her küçük ayrıntıyı düşünmeye çalışır. Boş geçen günler hatta dakikalar onun için büyük kayıptır. Hayatın asıl amacının çalışmak ve bir şeyler üretmek olduğunu düşünür ve kendini sürekli geliştirmeye çalışır.

Başak islerinizi kili kirk yaran ve sizi deliye çeviren tartismalarla elestirebilir. Ancak yardima ihtiyaciniz oldugunda hiç düsünmeden yaniniza kosacaktir.

Kusursuzluk peşinde koşar. Kusursuzluk saplantısı yüzünden hem kendini, hem de herkesi acımasızca eleştirebilir. Hataların mutlaka düzeltilmesi gerektiğine inanır ama bu arada eleştirdiği kimselerin alınacağı aklına gelmez. İyi niyetli olmasına ve kimseyi kırmak istememesine rağmen kusursuzluk merakı yüzünden huzursuz bir insan olabilir. Öyle yüksek standartlara, öyle ince düşüncelere sahiptir ki, kendisini de yakın çevresini de yer bitirir. Başak Zodyak'ın en tasalı burçlarından biridir. Geçmişte olanlar, şimdi olup bitenler ve gelecekte olabilecekler, onun için birer endişe kaynağıdır. Endişelerinin temelinde mükemmellik arayışı yatar

Kendi hatalarina karsi kördür ve kendi zaaflarini baska herseyi gördügü o berrak isikta göremez gibidir. Ama gerçekte görür. Tipik bir Başak'a elestirici, karamsar, telasçi ve titiz oldugunu, diet ve saglik konulariyla asiri ilgilendigini söyleyin, düpedüz inkar ile karsilasacaksiniz.

Titiz, temiz, düzenli ve sağlığına düşkündür. Sabah ilk uyandığı anda gün içinde neler yapacağını planlamak ister. Son derece dakiktir, randevularına tam zamanında gelir. Güvenilir bir insandır, verdiği sözlere çok önem verir. Dürüsttür, yalana ve yapmacığa tahammülü yoktur. Oldukça mütevazi, kibar ve naziktir ama yeni tanıştığı kimselerle arasına mesafe koymayı ve fazla laubali olmamayı tercih eder.

Bir oda dolusu insan içinde hiç güçlük çekmeden Başak'ı ayirdedebilmeniz gerekir. Çok uzun süre sessiz sedasiz oturmak onun harci degildir.

Askta, gösterise kaçmadan, sakin ve sürekli bir sevgi gösterirler. Para harcarken de ayni sekilde tutucudur. Kendilerine yardim edilmesinden öyle çok hoslanmazlar. Minnet altinda kalmak istemezler. Kendilerinden baskasina güvenmek de istemezler.

Başak insanı, yuvasına bağlanacak, evin her şeyi ile ilgilenecek ve aynı zamanda dost olacak bir eş ister. Başak fazla romantik sayılmaz, önce kafaca tatmin olmak ve arkadaş olmak ister. Mizah duygusu gelişmiş insanlardan hoşlanır. Ancak karşısındakine gerçekten güvendikten sonra açılır ve tutkularını serbest bırakır. Yüksek standartları ve seçiciliği yüzünden kolay kolay evlenmez. Giyimine önem verir ve zevklidir ama asla gösteriş ve marka meraklısı değildir; sadelikten yanadır. Bir dosta ihtiyacınız olduğunda yardımınıza ilk koşan kişi olacaktır. Karşılık beklemeden yardım eder zira onun için asıl önemli olan size bir şekilde yardımcı olmaktır.

Israfi hiç sevmezler. Baskalarinin kusurlarini göstermekten hoslanirsa da, kendi yanlislarinin açikça elestirilmesine müthis içerler.

Başak Burcunun Özellikleri Ve Kişisel Karakteri ;

Başak Burcunun Elementi : Toprak
Başak Burcunun Özelliği : Realist
Başak Burcunun Yönetici gezegeni : Merkür
Başak Burcunun Metali : Civa
Başak Burcunun Uğurlu günü : Çarsamba
Başak Burcunun Uğurlu Sayısı : 5
Başak Burcunun Uğurlu Taşı : Zebercet
Başak Burcunun Uğurlu Renkleri : Açik sarı, kobalt mavisi
Başak Burcunun Uğurlu Çiçekleri : Açelya, sari menekse, lavanta
Başak Burcunun Uğurlu Kokuları : Leylak, limon, sardunya
Başak Burcunun Uğurlu Müziği : Eski melodiler
Başak Burcunun En Belirli Özelliği : Temizlik
Başak Burcunun En Büyük Ideali : Toplum tarafından beğenilmek
Başak Burcunun En Büyük Hatasi : Çekingenlik
Başak Burcunun En Büyük Arzusu : Çalışma hayatında başarı
Başak Burcunun En Büyük Yeteneği : Organizasyon
Başak Burcunun Sevdiği Bitki : Nergis
Başak Burcunun Zıt Burcu : Balık (zor anlaşır)
Başak Burcunun Anlaşamadığı Burçlar : ikizler, Yay
Başak Burcunun Anlaştığı Burçlar : Boğa, Oğlak, Yengeç, Akrep
Başak Burcunun Olumsuz Özellikleri : Kuruntulu, Detaycı, Eskiye Bağlı
Başak Burcunun Olumlu Özellikleri : İnceleyici, Dürüst, Düzenli, Titiz
Başak Burcunun idare Ettiği Organ : Sinir sistemi ve bağırsaklar

CetSohbet.Com - Sohbet Sitemizde Sohbetin Doyumsuz Tadına Varabilirsiniz.

   
     
  favorilerime ekle   başlangıç sayfam yap   arkadaşına öner   reklam ver  
 

Güzel Sözler

 
 
Anlamlı sözler
iyi Geceler Mesajları
Günaydın Mesajları
Doğum günü mesajları
Yeni Yıl Mesajları 2014
 
 
 

Cet Sohbet Bölümler

 
 
Msn indir
Şiirler
Canlı tv izle
Radyo Dinle
Güzel Resimler
 
 
 

Cetsohbet.com

 
 
Fıkralar
Kısa Güzel Sözler
Java Programı indir
mIRC Programı indir
Sitene Sohbet Ekle
 
 

Gazeteler

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Günlük Haberler

 
 
Arkadaşlık Sözleri
Aşk Sözleri
Ayrılık Sözleri
Damar Sözler
Doğru Sözler
Duygusal Sözler
 
 
 

Burçlar

 
 
koç
 
boğa
 
ikizler
yengeç
 
aslan
 
başak
terazi
 
akrep
 
yay
oğlak
 
kova
 
balık
 

Günlük Burçlar - Burç Yorumları - Burçlar Bu Sayfamız Burçların Özellikleri Günlük Burç Yorumları, Günlük Burçlar, Günlük Fal Yorumları ve Astroloji Sayfası Olarak Sizlere Sunulmuştur.

Bu Sayfa Burçlar - Burç Yorumları ve Günlük Burç Yorumları Aramalarına Hitaben Hizmete Geçirilmiştir.

CetSohbet.Com © 2000 - 2012 Çet - Sohbet Odaları - Chat imkanı ile internet üzerinden 1000'lerce kişi ile sohbet edebilir yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Site Haritası ve URL Listesi Kontrol Sayfalarımız : Site Haritası | Site Urllist